Zdrowe Włosy

Zdrowe włosy

Piękne i Zdrowe Włosy

Codziennie inaczej ułożone włosy? Zawsze lśniące, miękkie włosy? Nie, to nie reklama szamponu! To Chcesz wiedzieć więcej? Zatem czytaj dalej!

Wpierw może parę słów na temat pielęgnacji, która – nie jest tajemnicą – stała się już dawno podstawą zdrowego wyglądu włosów. Czymże bowiem byłybyśmy my, kobiety, bez naszych ukochanych włosów? Czym mogłybyśmy tak ponętnie rzucać z jednego ramienia na drugie? No właśnie! Dlatego koniecznie musimy o nie dbać, bo to nasza pierwszorzędna wizytówka – element, na który nie sposób nie zwrócić nigdy uwagi. Stąd nie ma bata, nie ma „zmiłuj” – nie można unikać dbałości o naszą czuprynę.

Pielęgnacja włosów

Trudno orzec jednoznacznie o tym, której marki produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów są najlepsze. Zależy to po prostu od indywidualnych potrzeb. Stąd potrzebna długotrwała obserwacja tego, po których preparatach nasze kosmyki „czują się” najlepiej, na które dobrze reagują, a na które źle. Z tego też powodu należy nieustannie próbować czegoś nowego, gdyż nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że znaleźliśmy już idealny środek, zawsze może okazać się, że coś innego działa na nas jeszcze lepiej! Dlatego nigdy nie powinno się osiadać na laurach w tym względzie. Włosy kochają być rozpieszczane, dlatego należy je „karmić” zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Właśnie po to zalecane jest podwójne mycie – pierwszy raz szamponem, a drugie – odżywką. Przydatne są również maseczki, stosowane raz na jakiś czas jako „uczta”, „święto” dla naszej czupryny (nie można sięgać po nie zbyt często, bo wówczas staną się niczym „chleb powszedni”). I mogą to być zarówno te kupowane w sklepie, czyli gotowe, ale niemniej korzystnie działające są także te, które śmiało można zmieszać samodzielnie, w domu. Do tego typu kuracji należy np. połączenie ciepłej oliwy z oliwek z kilkoma żółtkami jaj. Po takim zabiegu nigdy nie zapominajmy o właściwym spłukaniu takiej tłustej mieszanki!

Oprócz tego ważna jest dieta, podobnie jak w przypadku paznokci, zębów czy paznokci. Jeśli w naszym jadłospisie brakuje niezbędnych składników, w ostateczności sięgnąć można po gotowe preparaty, w postaci suplementów diety, które zakupić można w aptekach. Nie zwalnia to nas jednak z obowiązku prawidłowego odżywiania. Nic bowiem nie jest tak łatwo przyswajalne przez nasz organizm, jak właśnie naturalne pokarmy, a w nich zawarte niezbędne dla życia substancje mineralne oraz witaminy, odpowiedzialne m.in. za piękny wygląd naszych włosów.

Układanie włosów

Przejdźmy do kolejnego punktu, mianowicie do kwestii układania włosów. Po to są one nam dane od Boga, żebyśmy mogli się nimi „bawić”. A więc im więcej kombinacji – tym lepiej, tym ciekawiej! I nie trzeba mieć w tym celu kwalifikacji fryzjerskich. Wystarczy trochę inwencji twórczej. Można zatem używać prostownicy lub lokówki, ale zawsze tak, by robić przerwy pomiędzy tymi zabiegami, aby dać kosmykom nieco odpocząć od gorąca tych urządzeń. Ciekawym manewrem jest na przykład wyprostowanie pasemek, a w ostateczności podkręcenie końcówek lokówką lub za pomocą wałków termicznych. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo ciekawie.

Nadal chętnie nosi się grzywki – zarówno proste, jak i przeczesane na bok. Nie każdemu jednak one pasują. Zanim więc zdecydujemy się na ten „odważny” krok, zapytajmy wpierw o to stylistę, a najlepiej – poprośmy o symulację komputerową. Nie bójmy się jednak podejmować ryzyka, gdyż w wielu przypadkach nawet te największe eksperymenty dają po prostu niebiańskie efekty!