Dentysta Rzeszów   Wyposażenie Sklepów  
  
  Praca w Niemczech, Opieka nad Starszymi
  Strona Główna
  Błędy w odchudzaniu po 40 r.ż.?
  Leczenie Wypadania Włosów
  Ginekologia Estetyczna
  Anafilaksja
  Pakiety Diagnostyczne
  Poduszka do Spania
  Karboksyterapia i Mezoterapia
  Poradnik skutecznego odchudzania po 40-stce
  Trening a Odżywianie
  Ruch na 1-szym Miejscu
  Zdrowa Cera
  Ruszajmy Się Więcej
  Podstawa - Dieta
  Ochrona Oczu, Słońce
  Piękna Karnacja
  Zgrabne i Piękne Uda
  Zdrowe Odżywianie
  Woda Mineralna
  Skóra w Zimie
  Gdy Dokuczają Zaparcia
  Najważniejsze Śniadanie
  Paznokcie
  Szczupła i atrakcyjna po 40-stce ?
  Zdrowe Włosy
  Zdrowa Dieta
  Piękny Biust
  Piękne Włosy
  Piękny Makijaż
  Piękne Zęby
  Piękny Tyłeczek
  Piękne Paznokcie
  Piękne Kolczyki
  Masaż Medycyna Naturalna
  Masaż
  Hydrokolonoterapia
  Zdrowe Jedzenie
  Jak Leczyć Kaca?
  Zapobieganie Biegunce
  Woda a Życie Człowieka
  Depilacja
  Sushi na Zdrowie
  Zgubne Słodycze
  Rekreacja i Wypoczynek
  Rozwój Osobniczy
  Peeling - Moda czy...
  Aromaterapia
  Afrodyzjaki
  Kontakt
  Krzem i Bor dla Skóry
 
 


Zdrowe, piękne włosy

Zdrowe włosy równa się włosy lśniące, miękkie i błyszczące. Jak to sprawdzić? Przede wszystkim liczy się ich wygląd wizualny, warto od czasu do czasu przejechać po nich delikatnie opuszkami palców, aby sprawdzić, czy nie są aby połamane czy suche. Poza tym, jeżeli zauważamy ich kompletną niepodatność na jakiekolwiek zabiegi kosmetyczne lub pielęgnacyjne oraz na układanie ich w rozmaite fryzury, oznaczać powinno, że coś z nimi nie tak. Być może są one zbyt słabo nawilżone, a być może brakuje im witamin i substancji mineralnych. Nie zawsze bowiem wystarczy kupić drogi szampon dobrej, renomowanej firmy, bo nawet kosmetyki nie są w stanie załatwić za nas problemu, jeśli włosy nie będą odpowiednio „karmione” także od wewnątrz.Naturalnie, że skóra głowy wytwarza codziennie łój, który stanowi warstwę ochronną i taka oczywiście być musi – nie powinno się go zatem eliminować w zupełności. Jednak wiadomo, co się dzieje, gdy gruczoły łojowe wydzielają go zbyt wiele. Włosy sprawiają wrażenie tłustych i nieładnych, pomijając już to, że w ogóle nie chcą się w żaden sposób układać. Aby pozbyć się tego problemu, należy oczywiście regularnie myć skórę głowy, jak i same kosmyki. I nieprawdą jest, że codzienne mycie jest dla włosów szkodliwe – należy je myć tak często, jak tego wymagają. Najbardziej chyba optymalne jest pielęgnowanie ich co drugi dzień szamponem i odżywką, zaś maseczką – nie częściej niż raz na tydzień. Nie powinno się zmieniać używanych kosmetyków jak rękawiczki – dobrze jest nastawić się na jedną markę – tę, która po prostu jest dla wytworów naszego naskórka najlepsza. Oczywiście, nic nie stoi też na przeszkodzie temu, by od czasu do czasu porobić jakieś większe eksperymenty w tym względzie.

Bardzo korzystny dla wyglądu samych włosów jest masaż skóry głowy, który należy wykonywać powoli, okrężnymi ruchami, opuszkami palców. Co do samego mycia – woda, którą spłukujemy kosmyki nie powinna być za bardzo ciepła, gdyż taka przyczynia się do ich rozdwajania i efektu „poczochranych”, cierpkich, słabych włosów. Zdecydowanie lepiej jest skierować na nie strumień wody chłodnej, która zamyka łuski włosa – i wystarczy to zrobić na sam koniec (ale nie chodzi o to, by polewać głowę lodowatą wodą, bo nie daje to większych rezultatów, a może wywołać przeziębienie i katar!).Szampon należy sobie rozlać wpierw na dłoń, rozetrzeć i najlepiej nieco rozcieńczyć. Włosy w tym czasie powinno się zwilżyć. Dopiero wtedy można nałożyć kosmetyk, rozcierając dokładnie we wszystkich miejscach – ze szczególnym uwzględnieniem samej skóry głowy. I uwaga – rozprowadzając czy to szampon, czy odżywkę, czy maseczkę na włosach – nie powinno się ich rozcierać, a jedynie masować i gładzić. Podobnie rzecz się ma z osuszaniem ich ręcznikiem – nie powinno się nim pocierać włosów, szarpać, a po prostu wpierw dobrze wykręcić z nich wodę, a następnie pozostawić ręcznik na głowie, aby wszystko pięknie mogło wsiąknąć.
Zdecydowanie najważniejszym elementem pielęgnacji włosów jest ich nawilżanie, gdyż włos suchy, pozbawiony wody, nie jest w stanie się pięknie układać, błyszczeć ani dobrze się prezentować. Sprzyjają temu: częste farbowanie, trwała ondulacja, używanie suszarki, lokówki oraz prostownicy. Nie jest powiedziane, iż nie można stosować tych urządzeń, ani korzystać z powyższych zabiegów fryzjerskich, gdyż wszystko jest dla ludzi, ale po pierwsze – trzeba robić to z umiarem, z zachowaniem zdrowego rozsądku wedle zaleceń zawodowych stylistów, a po drugie – stale dbać o nawilżanie kosmyków zarówno poprzez ich pielęgnację z zewnątrz, jak i od wewnątrz – a więc dostarczając organizmowi niezbędnych składników odżywczych.