Dentysta Rzeszów   Wyposażenie Sklepów  
  
  Praca w Niemczech, Opieka nad Starszymi
  Strona Główna
  Błędy w odchudzaniu po 40 r.ż.?
  Leczenie Wypadania Włosów
  Ginekologia Estetyczna
  Anafilaksja
  Pakiety Diagnostyczne
  Poduszka do Spania
  Karboksyterapia i Mezoterapia
  Poradnik skutecznego odchudzania po 40-stce
  Trening a Odżywianie
  Ruch na 1-szym Miejscu
  Zdrowa Cera
  Ruszajmy Się Więcej
  Podstawa - Dieta
  Ochrona Oczu, Słońce
  Piękna Karnacja
  Zgrabne i Piękne Uda
  Zdrowe Odżywianie
  Woda Mineralna
  Skóra w Zimie
  Gdy Dokuczają Zaparcia
  Najważniejsze Śniadanie
  Paznokcie
  Szczupła i atrakcyjna po 40-stce ?
  Zdrowe Włosy
  Zdrowa Dieta
  Piękny Biust
  Piękne Włosy
  Piękny Makijaż
  Piękne Zęby
  Piękny Tyłeczek
  Piękne Paznokcie
  Piękne Kolczyki
  Masaż Medycyna Naturalna
  Masaż
  Hydrokolonoterapia
  Zdrowe Jedzenie
  Jak Leczyć Kaca?
  Zapobieganie Biegunce
  Woda a Życie Człowieka
  Depilacja
  Sushi na Zdrowie
  Zgubne Słodycze
  Rekreacja i Wypoczynek
  Rozwój Osobniczy
  Peeling - Moda czy...
  Aromaterapia
  Afrodyzjaki
  Kontakt
  Krzem i Bor dla Skóry
 
 


Zdrowe Jedzenie - Prawidłowe Odżywianie

Budowę umięśnionej sylwetki uważa się za podstawowy cel wielu ludzi. Kulturystyka definiowana jako poszukiwanie szczupłego, umięśnionego ciała. Pokolenie młodych mężczyzn jest bardzo zafascynowane i zwariowane na punkcie tego, szczególnego sposobu rozbudowy ciała, który sprawia, że stają się oni atrakcyjni, szczególnie dla dziewczyn. Jednak zanim przejdzie się do ćwiczeń, zawsze należy zacząć od diety, która jest szczególnie istotna.
Właściwa dieta uważana jest za najważniejszy czynnik, który odgrywa główną rolę w realizacji celu. Eksperci wskazują w debatach, że około 90% powodzenia w kulturystyce zależy od samej diety. Najważniejszym czynnikiem w budowie sylwetki jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej i zastąpienie jej mięśniami, do czego służy, łatwy plan odchudzania, który nic nie kosztuje. Cały styl życia jest zaangażowany w budowę sylwetki.Najważniejszą rzeczą jest to by zawsze wybierać mniejsze posiłki a jedzenie pełnego talerza nie jest wskazane. Zaleca się by jeść 5-6 posiłków na dzień, w odstępach od 2 1/2 do 3 godzin. Odgrywa to główną rolę w zwiększeniu tempa przemiany materii, jak również bardzo pomaga w uzyskiwaniu mięśni.

Posiłki powinny zawierać białko, węglowodany i tłuszcze. Spożycie białka zależy od takich czynników jak płeć, wiek, cele itp. Zaleca się, że każdy z 5-6 posiłków powinien zawierać 25-50 gramów białka, ale wiadomo także, że zdrowy mężczyzna, który chce poprawić masę mięśniową powinien przyjmować prawie 1.5 grama białka na każde pół kilo masy swojego ciała. Głównym argumentem tutaj jest fakt, że białko jest niezbędne, aby móc ciężko pracować. Źródłem białka są ryby, jajka, serwatka, niskotłuszczowy ser oraz mięso. Zawsze należy mieć pewność, że wybiera się pieczone mięso lub rybę, a nie smażone.

Jest wiele rodzajów węglowodanów, jak na przykład węglowodan złożony, czyli słodkie ziemniaki, pieczywo, zboża, ziemniaki, makaron, ryż i ziarna, prosty węglowodan, występujący w owocach oraz najważniejszy. węglowodan roślinny, który zawarty jest w zielonych, liściastych roślinach oraz innych roślinach.

Tłuszcze uważane są za ważne i powinny być dostarczone z takich źródeł jak olej z nasienia lnu, bardzo czystej oliwy z oliwek, oleju rybnego i jakiegokolwiek oleju orzechowego, jak na przykład oleju migdałowego. Dokładna dieta zawiera porcję białka, porcję złożonego węglowodanu i jednakową węglowodanu roślinnego. Dzięki takim szczegółom plan diety będzie najlepszy, do tego by zacząć rozbudowę mięśni.