Dentysta Rzeszów   Wyposażenie Sklepów  
  
  Praca w Niemczech, Opieka nad Starszymi
  Strona Główna
  Błędy w odchudzaniu po 40 r.ż.?
  Leczenie Wypadania Włosów
  Ginekologia Estetyczna
  Anafilaksja
  Pakiety Diagnostyczne
  Poduszka do Spania
  Karboksyterapia i Mezoterapia
  Poradnik skutecznego odchudzania po 40-stce
  Trening a Odżywianie
  Ruch na 1-szym Miejscu
  Zdrowa Cera
  Ruszajmy Się Więcej
  Podstawa - Dieta
  Ochrona Oczu, Słońce
  Piękna Karnacja
  Zgrabne i Piękne Uda
  Zdrowe Odżywianie
  Woda Mineralna
  Skóra w Zimie
  Gdy Dokuczają Zaparcia
  Najważniejsze Śniadanie
  Paznokcie
  Szczupła i atrakcyjna po 40-stce ?
  Zdrowe Włosy
  Zdrowa Dieta
  Piękny Biust
  Piękne Włosy
  Piękny Makijaż
  Piękne Zęby
  Piękny Tyłeczek
  Piękne Paznokcie
  Piękne Kolczyki
  Masaż Medycyna Naturalna
  Masaż
  Hydrokolonoterapia
  Zdrowe Jedzenie
  Jak Leczyć Kaca?
  Zapobieganie Biegunce
  Woda a Życie Człowieka
  Depilacja
  Sushi na Zdrowie
  Zgubne Słodycze
  Rekreacja i Wypoczynek
  Rozwój Osobniczy
  Peeling - Moda czy...
  Aromaterapia
  Afrodyzjaki
  Kontakt
  Krzem i Bor dla Skóry
 
 


Jak zapobiegać i leczyć kaca?

Kac czyli stan po upojeniu alkoholowym może być mniej lub bardziej dokuczliwy. Jeśli nigdy nie zdarzyło Ci się na niego cierpieć nie ciesz się, może się kiedyś zdarzyć, że obudzisz się z pulsującym bólem głowy. Dolegliwość ta zwykle mija po kilku godzinach. Jest to jednak sygnał, że za dużo wypiłeś/wypiłaś. Oto kilka sprawdzonych sposobów zapobiegania oraz leczenia porannego kaca.

Oprócz wstrzemięźliwości od spożywania alkoholu jest jeszcze kilka sposobów na zapobieganie wystąpieniu nieprzyjemnego w swoich objawach kaca. Pamiętaj by zawsze zjeść coś przed wypiciem pierwszego kieliszka. Idealnym „podkładem” pod alkohol jest tłuste mięso. Nie bez powodu na stołach sylwestrowych lub weselnych króluje golonka. Najlepiej, by podczas picia także się posilać. Dzięki temu spowolnisz wchłanianie się alkoholu w organizmie. Kolejnym trikiem jest picie na przemian napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Ponadto pamiętaj by pić powoli. Kolejną kluczową zasadą jest to, byś nie mieszał alkoholi. Nie pij także tych trunków, na które Twój organizm źle reaguje. Nie zapomnij o tym, by zapobiec odwodnieniu się organizmu. Dlatego poza alkoholem pij dużo wody. Ogranicz za to spożywanie kawy, która sprzyja odwadnianiu organizmu.Jeśli już budzisz się z dobrze znanym uczuciem ciężkiej głowy po pierwsze wypij dużą szklankę wody. Dzięki temu uzupełnisz utracone płyny. Ponieważ utraciłeś również cenne pierwiastki takie jak magnez i potas sporządź koktajl bananowy. W tym celu zmiksuj razem pół szklanki mleka, jednego banana oraz dwie łyżki miodu.

Pod żadnym pozorem nie sięgaj po tzw. klina. Pogarsza on objawy kaca i przedłuża jego trwanie. Zakazana jest także kawa. Nie dość że przyczynia się do odwodnienia organizmu, to jeszcze może powodować rozdrażnienie. W zamian za to pij co godzinę herbatkę ziołową. Najlepsza na ból głowy jest herbatka z rozmarynu (ponadto przyspiesza usuwanie alkoholu z krwi i jego metabolizm w wątrobie). Usuwanie alkoholu z krwioobiegu przyspieszają też takie herbatki jak herbatka z osteopestu plamistego oraz mniszka lekarskiego. Jeśli alkohol źle wpłynął na Twój żołądek sięgnij po herbatkę z rumianku. Możesz zastąpić także słynną aspirynę herbatką z kory wierzby. Zawiera ona kwas acetylosalicylowy. Łagodzi on ból głowy.Jeśli jest ładna pogoda, nie siedź w domu. Przejdź się na spacer, dotleń się. W czasie spaceru zwiększa się krążenie krwi, dzięki temu poczujesz się lepiej.