Dentysta Rzeszów   Wyposażenie Sklepów  
  
  Praca w Niemczech, Opieka nad Starszymi
  Strona Główna
  Błędy w odchudzaniu po 40 r.ż.?
  Leczenie Wypadania Włosów
  Ginekologia Estetyczna
  Anafilaksja
  Pakiety Diagnostyczne
  Poduszka do Spania
  Karboksyterapia i Mezoterapia
  Poradnik skutecznego odchudzania po 40-stce
  Trening a Odżywianie
  Ruch na 1-szym Miejscu
  Zdrowa Cera
  Ruszajmy Się Więcej
  Podstawa - Dieta
  Ochrona Oczu, Słońce
  Piękna Karnacja
  Zgrabne i Piękne Uda
  Zdrowe Odżywianie
  Woda Mineralna
  Skóra w Zimie
  Gdy Dokuczają Zaparcia
  Najważniejsze Śniadanie
  Paznokcie
  Szczupła i atrakcyjna po 40-stce ?
  Zdrowe Włosy
  Zdrowa Dieta
  Piękny Biust
  Piękne Włosy
  Piękny Makijaż
  Piękne Zęby
  Piękny Tyłeczek
  Piękne Paznokcie
  Piękne Kolczyki
  Masaż Medycyna Naturalna
  Masaż
  Hydrokolonoterapia
  Zdrowe Jedzenie
  Jak Leczyć Kaca?
  Zapobieganie Biegunce
  Woda a Życie Człowieka
  Depilacja
  Sushi na Zdrowie
  Zgubne Słodycze
  Rekreacja i Wypoczynek
  Rozwój Osobniczy
  Peeling - Moda czy...
  Aromaterapia
  Afrodyzjaki
  Kontakt
  Krzem i Bor dla Skóry
 
 


Ruch na pierwszym miejscu! Ruch to zdrowie!

Nie będzie kłamstwem, jeśli usłyszysz, że wynaleziono już eliksir młodości. Taki środek, który zapewni długowieczność i dobre samopoczucie. Co więcej – może być on zupełnie za darmo, i wcale nie dla wybranych, jeno dla każdego, kto tylko tego zechce i podejmie się kuracji, trwając w swym zamierzeniu konsekwentnie? Jeśli coś takiego kiedykolwiek ktoś wypowie w twojej obecności – już cię to nie powinno zdziwić ani oburzyć.

Nie przedłużając zatem – eliksir taki nazywa się: RUCH. A pod tym pojęciem ukrywa się kilka innych, jak: wyczynowy sport, spacer, sprzątanie, chodzenie, mycie okien, jak i wszystkie inne banalne – wydawałoby się – czynności domowe.

Ruch jest zaiste prawdziwym eliksirem młodości – i aż dziwne, iż tak wielu naukowców do dziś próbuje go na próżno odnaleźć w różnych kremach, balsamach, cudownych pastylkach, zabiegach – a tak naprawdę na to, jak się wygląda na stare lata, zależy tylko i wyłącznie od tego, jak się człowiek prowadzi w momencie młodości oraz okresu względnej stabilizacji życia. Jeśli nie odżywia się wówczas zdrowo i nie przejawia żadnej innej aktywności fizycznej, jak samo siedzenie przed telewizorem – nie ma mowy o tym, żeby w przyszłości mógł liczyć na cuda w postaci młodego, zdrowego wyglądu.
 
Starszy człowiek, który dba o siebie należycie, nawet, jeśli zdarzy mu się przewrócić, albo w jakiś inny sposób zrobić sobie krzywdę – nie będzie z pewnością cierpiał wówczas tak bardzo, jak osoba, która z ruchem nie ma i nie miała nic wspólnego. Która przez całe życie unikała go jak diabeł święconej wody. Co ma ruch tutaj do rzeczy? Otóż, warto go włączyć w swój codzienny lub tygodniowy rozkład zajęć, ponieważ już teraz, za młodu, zawczasu możemy zadbać o odpowiednią elastyczność naszych mięśni, stawów, ścięgien, chrząstek oraz kości. Tak „przygotowane” układy ciała idealnie przystosowane są do różnych ekstremalnych sytuacji życiowych. Na przykład do takich, w których niezbędna jest szybka rekonwalescencja.Pamiętaj bowiem, że nie od tego, jak wyglądasz, a jak się czujesz – w głównej mierze decyduje o tym, ile ludzie dają tobie lat. Jeśli zatem wciąż wydaje ci się, że jesteś nastolatką – tak też traktować cię będą inni. Oczywistą sprawą jest przecież, że sam ruch nie zlikwiduje nam zmarszczek, rozstępów czy nie spowolni procesu siwienia włosów, jednak doskonale wpłynie na ogólne nasze zdrowie oraz idealnie poprawi samopoczucie. A to chyba najważniejsze. Bo problem starzenia tkwi głównie nie w tym, jak ma się nasz organizm, tylko psychika. Jeśli we własnym mniemaniu będziesz czuć się bardzo młodo, tak też zaczną postrzegać Cię inni. A chyba o to chodzi, prawda? Wystarczy tylko trochę silnej woli. I przekonanie, że można na długo zatrzymać czas.

Miejscem codziennego sportu może być zarówno bieżnia, siłownia, jak i równie dobrze skwer parku lub brzeg łóżka. Rekwizytem może być czterdziestokilogramowa sztanga, jak i dwie butelki z wodą. To nie ma większego znaczenia, od czego zaczynasz. Z czasem możesz dojść do całkowitej perfekcji, a w porównaniu ze swoimi pamiętnymi początkami szybko dostrzeżesz, jak bardzo się rozwijasz. Zatem – nie obawiaj się zmian!