Na Co Pomaga Ruch?

Ruch. Odchudzanie po czterdziestce

Warszawa, maj 2014r.

Poradnik skutecznego odchudzania po „czterdziestce”

Próbowałaś już wiele razy, ale za każdym razem efekt nie był taki, jakiego oczekiwałaś? Odchudzanie po”czterdziestce” to bieg z przeszkodami na długi dystans. Źle rozłożone siły sprawią, że szybko się zmęczysz i nie osiągniesz mety. Co zrobić, aby właściwie się do niego przygotować i ponownie cieszyć się smukłą figurą? Pomoże Ci suplement diety Figurin Slim.

Patrząc na zdjęcia z dawnych lat, zastanawiasz się pewnie co zrobić, aby móc znowu wyglądać szczupło i atrakcyjnie? Jak to się stało, że nie zmieniając stylu życia ani diety zaokrągliły Ci się biodra, uda, pupa? Odpowiedź kryje się w naszym organizmie. Po 40. r. ż. zmniejsza się jego zapotrzebowanie na kalorie, dlatego też, aby utrzymać figurę powinniśmy dostarczać ich mniejszą ilość.

Teoria brzmi prosto. W praktyce jednak okazuje się, że wprowadzenie i utrzymanie nowego stylu życia wielokrotnie kończy się porażką. Brakuje nam motywacji, siły a przede wszystkim czasu, który dzielimy pomiędzy pracę, dom, wychowywanie dzieci.

Nie znaczy to jednak, że odchudzanie w tym wieku jest niemożliwe. Przedstawiamy porady skutecznego odchudzania po „czterdziestce”. Pomogą one stracić zbędne kilogramy w mądry i bezpieczny sposób.

 Zdrowie jest najważniejsze, dlatego należy odchudzać się w stopniowy i zaplanowany sposób. Drakońska dieta może osłabić organizm i przełożyć się na problemy zdrowotne a także złe samopoczucie.

Wytrwałość i systematyczność jest kluczem do sukcesu. Dodatkowe kilogramy przybywały nam stopniowo, dlatego też należy pozbywać się ich stopniowo. Nagły spadek wagi spowoduje jedynie efekt jo-jo.

Pełnowartościowe menu sprawi, że nie będziemy chodzić głodne i w złych humorze. Naszorganizm potrzebuje wszystkich składników, jedynie w mniejszej ilości, dlatego decydując się na monotonną, źle zbilansowaną dietę zmniejszamy szanse powodzenia odchudzania.

Regularne jedzenie – pomijanie niektórych posiłków w ciągu dnia jest błędem. Im jesteśmy bardziej głodne, tym więcej i szybciej jemy, co sprawia, że jeszcze bardziej tyjemy.

Nie dajmy się zwariować odchudzaniu – nie ważmy i nie mierzmy się codziennie. Efekty przyjdą z czasem, jeśli będziemy trzymać się powyższych zasad. Dzięki temu przyzwyczaimy się do nowego stylu życia (praktycznie nie zauważając zmiany) a waga sama się zmniejszy.

Pomocne suplementy diety – jeśli zmniejszenie porcji posiłków okazuje się dla nas przeszkodą nie do pokonania, warto wspomóc się właściwym suplementem diety, który za nas ograniczy przyswajalność kalorii do organizmu. Takim produktem jest FIGURIN SLIM. Dzięki niemu będziemy mogły jeść jak kiedyś a mimo to wrócimy do dawnego rozmiaru.

Podwójne działanie FIGURIN SLIM

Jak to możliwe, że jemy normalnie a chudniemy? Suplement diety FIGURIN SLIM działa w inteligentny, dwufazowy sposób. Pierwszy etap odbywa się w trakcie posiłku, tu specjalnie dobrany składnik ID-alG zawarty w czerwonej tabletce blokuje wchłanianie kalorii z tłuszczu i skrobi. Drugi etap odbywa się 15-60 minut po posiłku, kiedy przyjmowany jest kolejny składnik Neopuntia zawarty w zielonych tabletkach. Neopuntia wiąże niestrawiony tłuszcz i ułatwia jego wydalanie z organizmu.

W ten sposób FIGURIN SLIM w podwójny sposób zmniejsza ilość kalorii, jakie dostają się do organizmu i dzięki temu pozwala skutecznie wrócić do dawnego rozmiaru. My nie musimy zmieniać nawyków żywieniowych, decydować się na drastyczne diety czy zwiększać swojej aktywności fizycznej.

Skuteczne działanie odchudzające składników zawartych w Figurin Slim zostało potwierdzone w badaniach na pacjentach. Udowodniły one również, że są one bezpieczne dla zdrowia i nie powodują skutków ubocznych.

Stosując się do powyższych zaleceń oraz biorąc regularnie suplement diety FIGURIN SLIM możemy znowu wyglądać szczupło i atrakcyjnie, jak za dawnych lat.

Produkt jest dostępny w dwóch opakowaniach: 45 (15 + 30) tabletek i 120 (30 + 60) tabletek.

Cena:
FIGURIN SLIM, 45 tabl. – 35 zł
FIGURIN SLIM, 120 tabl. – 60 zł

Więcej informacji:
Marta Gür
Flywheel Public Relations
tel.: 512 600 646
e-mail: marta.g@flywheel.pl

Na Co Pomaga Ruch? Odchudzanie po czterdziestce.

Uprawiając sport, możesz zapobiec chorobom i wspomóc ich leczenie. Przeczytaj, na co pomagają konkretne dyscypliny. Nie ma jednej, najlepszej dla wszystkich, dyscypliny sportowej. Dlatego przyjrzyj się sobie: swoim dolegliwościom, zagrożeniom zdrowotnym i skonsultuj się z lekarzem. Wybierzcie razem taki rodzaj aktywności, który nie tylko będzie odpowiedni dla ciebie, ale również sprawi ci przyjemność. Pamiętaj! Każda forma ruchu jest lepsza niż jej brak!

Umiejętnie rozładowując napięcie, możesz uniknąć wielu dolegliwości i chorób wywoływanych przez stres, np.: bólów głowy, kręgosłupa, mięśni, napadów astmy czy wrzodów żołądka. Ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu, dotlenia mózg i pobudza wydzielanie endorfin, które poprawiają nastrój i uśmierzają ból.
Najlepsze zatem będą ćwiczenia, które łączą aktywność z odpoczynkiem, poprawiają kondycję i nastrój (jazda na rowerze, spacerowanie czy wędrówki po lesie albo górach). Bardzo dobre efekty przynosi wysiłek fizyczny, który wymaga koncentrowania się na ciele (np. aerobik w wodzie, taniec, tai-chi, joga).
Pierwszy objaw kłopotów z układem krążenia i sercem to często podwyższone ciśnienie krwi. Regularnie uprawiając sport, możesz je obniżyć, a tym samym zapobiec chorobie wieńcowej. Wysiłek fizyczny sprawia, że rośnie liczba naczyń wieńcowych, organizm jest lepiej dotleniony, a ciśnienie się stopniowo normalizuje.
Odpowiednie dyscypliny to: marszobiegi, energiczne spacery, pływanie, gimnastyka w wodzie, jazda na rowerze, łyżwach i nartach. Najlepsze rezultaty daje ćwiczenie 2-3 razy w tygodniu, po 30-45 minut. Przy silnych dolegliwościach albo w starszym wieku pamiętaj, by ćwiczyć powoli! Gwałtowny wysiłek powoduje wzrost ciśnienia, przyśpiesza tętno. Lepiej więc ruszać się mniej intensywnie, krócej, ale regularnie.

Aktywność fizyczna wpływa bardzo korzystnie na wegetatywny układ nerwowy (reguluje między innymi pracę organów wewnętrznych, gruczołów, naczyń) i pobudza produkcję tzw. hormonów szczęścia. To pozwala zachować pogodę ducha, utrzymać długo młodzieńczą energię, a także zmniejszyć liczbę nagłych uderzeń gorąca.
Pomagają wszystkie dyscypliny sportu, ale najbardziej te, które wymagają dużego wysiłku. Należą do nich: marszobiegi, aerobik, jazda na rowerze, skakanie na skakance, taniec, pływanie. Lekarze zauważyli, że warto łączyć ruch z hydroterapią (np. metodą Kneippa, która polega na ochładzaniu ciała zimną wodą).

Aby uniknąć artretyzmu lub zmniejszyć związane z nim dolegliwości, wskazane są te dyscypliny, które wzmacniają mięśnie, ale nie obciążają stawów. Korzystaj z roweru domowego lub zwykłego na krótkich trasach. Zalecana jest gimnastyka w wodzie i spacery. Odpowiednie będą też ćwiczenia, które dobierze ci fizjoterapeuta lub rehabilitant w zależności od stopnia zmian w stawach.

Ważna jest aktywność i postawa ciała, np. przy pracy na komputerze (np. podnoś ciężkie przedmioty na ugiętych nogach). Staraj się nie stać długo w miejscu. Lepiej siedź wyprostowana, np. przy prasowaniu.
Regularny wysiłek fizyczny wzmaga przemianę wapnia, dzięki czemu kości stają się mocniejsze i bardziej odporne na urazy. Ruch chroni więc twój organizm przed osteoporozą. Ćwiczenia wzmacniają również mięśnie, ruchomość stawów, a także poprawiają poczucie równowagi. Dzięki temu będziesz mniej narażona na upadki i ich przykre konsekwencje. Pamiętaj, że dla kości nigdy nie jest za późno, żeby zacząć się ruszać.