Dentysta Rzeszów   Wyposażenie Sklepów  
  
  Praca w Niemczech, Opieka nad Starszymi
  Strona Główna
  Błędy w odchudzaniu po 40 r.ż.?
  Leczenie Wypadania Włosów
  Ginekologia Estetyczna
  Anafilaksja
  Pakiety Diagnostyczne
  Poduszka do Spania
  Karboksyterapia i Mezoterapia
  Poradnik skutecznego odchudzania po 40-stce
  Trening a Odżywianie
  Ruch na 1-szym Miejscu
  Zdrowa Cera
  Ruszajmy Się Więcej
  Podstawa - Dieta
  Ochrona Oczu, Słońce
  Piękna Karnacja
  Zgrabne i Piękne Uda
  Zdrowe Odżywianie
  Woda Mineralna
  Skóra w Zimie
  Gdy Dokuczają Zaparcia
  Najważniejsze Śniadanie
  Paznokcie
  Szczupła i atrakcyjna po 40-stce ?
  Zdrowe Włosy
  Zdrowa Dieta
  Piękny Biust
  Piękne Włosy
  Piękny Makijaż
  Piękne Zęby
  Piękny Tyłeczek
  Piękne Paznokcie
  Piękne Kolczyki
  Masaż Medycyna Naturalna
  Masaż
  Hydrokolonoterapia
  Zdrowe Jedzenie
  Jak Leczyć Kaca?
  Zapobieganie Biegunce
  Woda a Życie Człowieka
  Depilacja
  Sushi na Zdrowie
  Zgubne Słodycze
  Rekreacja i Wypoczynek
  Rozwój Osobniczy
  Peeling - Moda czy...
  Aromaterapia
  Afrodyzjaki
  Kontakt
  Krzem i Bor dla Skóry
 
 


Piękne i Zdrowe Włosy

Codziennie inaczej ułożone włosy? Zawsze lśniące, miękkie włosy? Nie, to nie reklama szamponu! To przedstawienie realnych, możliwych do spełnienia sposobów na to, aby uzyskać takie efekty! Chcesz wiedzieć więcej? Zatem czytaj dalej!

Wpierw może parę słów na temat pielęgnacji, która – nie jest tajemnicą – stała się już dawno podstawą zdrowego wyglądu włosów. Czymże bowiem byłybyśmy my, kobiety, bez naszych ukochanych włosów? Czym mogłybyśmy tak ponętnie rzucać z jednego ramienia na drugie? No właśnie! Dlatego koniecznie musimy o nie dbać, bo to nasza pierwszorzędna wizytówka – element, na który nie sposób nie zwrócić nigdy uwagi. Stąd nie ma bata, nie ma „zmiłuj” – nie można unikać dbałości o naszą czuprynę.Trudno orzec jednoznacznie o tym, której marki produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów są najlepsze. Zależy to po prostu od indywidualnych potrzeb. Stąd potrzebna długotrwała obserwacja tego, po których preparatach nasze kosmyki „czują się” najlepiej, na które dobrze reagują, a na które źle. Z tego też powodu należy nieustannie próbować czegoś nowego, gdyż nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że znaleźliśmy już idealny środek, zawsze może okazać się, że coś innego działa na nas jeszcze lepiej! Dlatego nigdy nie powinno się osiadać na laurach w tym względzie. Włosy kochają być rozpieszczane, dlatego należy je „karmić” zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Właśnie po to zalecane jest podwójne mycie – pierwszy raz szamponem, a drugie – odżywką. Przydatne są również maseczki, stosowane raz na jakiś czas jako „uczta”, „święto” dla naszej czupryny (nie można sięgać po nie zbyt często, bo wówczas staną się niczym „chleb powszedni”). I mogą to być zarówno te kupowane w sklepie, czyli gotowe, ale niemniej korzystnie działające są także te, które śmiało można zmieszać samodzielnie, w domu. Do tego typu kuracji należy np. połączenie ciepłej oliwy z oliwek z kilkoma żółtkami jaj. Po takim zabiegu nigdy nie zapominajmy o właściwym spłukaniu takiej tłustej mieszanki!

Oprócz tego ważna jest dieta, podobnie jak w przypadku paznokci, zębów czy paznokci. Jeśli w naszym jadłospisie brakuje niezbędnych składników, w ostateczności sięgnąć można po gotowe preparaty, w postaci suplementów diety, które zakupić można w aptekach. Nie zwalnia to nas jednak z obowiązku prawidłowego odżywiania. Nic bowiem nie jest tak łatwo przyswajalne przez nasz organizm, jak właśnie naturalne pokarmy, a w nich zawarte niezbędne dla życia substancje mineralne oraz witaminy, odpowiedzialne m.in. za piękny wygląd naszych włosów.

Przejdźmy do kolejnego punktu, mianowicie do kwestii układania włosów. Po to są one nam dane od Boga, żebyśmy mogli się nimi „bawić”. A więc im więcej kombinacji – tym lepiej, tym ciekawiej! I nie trzeba mieć w tym celu kwalifikacji fryzjerskich. Wystarczy trochę inwencji twórczej. Można zatem używać prostownicy lub lokówki, ale zawsze tak, by robić przerwy pomiędzy tymi zabiegami, aby dać kosmykom nieco odpocząć od gorąca tych urządzeń. Ciekawym manewrem jest na przykład wyprostowanie pasemek, a w ostateczności podkręcenie końcówek lokówką lub za pomocą wałków termicznych. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo ciekawie.

Nadal chętnie nosi się grzywki – zarówno proste, jak i przeczesane na bok. Nie każdemu jednak one pasują. Zanim więc zdecydujemy się na ten „odważny” krok, zapytajmy wpierw o to stylistę, a najlepiej – poprośmy o symulację komputerową. Nie bójmy się jednak podejmować ryzyka, gdyż w wielu przypadkach nawet te największe eksperymenty dają po prostu niebiańskie efekty!