Dentysta Rzeszów   Wyposażenie Sklepów  
  
  Praca w Niemczech, Opieka nad Starszymi
  Strona Główna
  Błędy w odchudzaniu po 40 r.ż.?
  Leczenie Wypadania Włosów
  Ginekologia Estetyczna
  Anafilaksja
  Pakiety Diagnostyczne
  Poduszka do Spania
  Karboksyterapia i Mezoterapia
  Poradnik skutecznego odchudzania po 40-stce
  Trening a Odżywianie
  Ruch na 1-szym Miejscu
  Zdrowa Cera
  Ruszajmy Się Więcej
  Podstawa - Dieta
  Ochrona Oczu, Słońce
  Piękna Karnacja
  Zgrabne i Piękne Uda
  Zdrowe Odżywianie
  Woda Mineralna
  Skóra w Zimie
  Gdy Dokuczają Zaparcia
  Najważniejsze Śniadanie
  Paznokcie
  Szczupła i atrakcyjna po 40-stce ?
  Zdrowe Włosy
  Zdrowa Dieta
  Piękny Biust
  Piękne Włosy
  Piękny Makijaż
  Piękne Zęby
  Piękny Tyłeczek
  Piękne Paznokcie
  Piękne Kolczyki
  Masaż Medycyna Naturalna
  Masaż
  Hydrokolonoterapia
  Zdrowe Jedzenie
  Jak Leczyć Kaca?
  Zapobieganie Biegunce
  Woda a Życie Człowieka
  Depilacja
  Sushi na Zdrowie
  Zgubne Słodycze
  Rekreacja i Wypoczynek
  Rozwój Osobniczy
  Peeling - Moda czy...
  Aromaterapia
  Afrodyzjaki
  Kontakt
  Krzem i Bor dla Skóry
 
 


Piękne paznokcie

Często jest tak, że całe ciało nie pozostawia nic do życzenia, natomiast posiada inne defekty, które – nie wiedzieć, czemu – uważa się za drugorzędne, mniej ważne. Takim defektem mogą być na przykład nieświeżo wyglądające włosy, jak również brudne, zaniedbane paznokcie.

Niektóre kobiety wręcz przesadnie myślą o swoich paznokciach. Rozpieszczają je o wiele bardziej niż jakąkolwiek inną część swojego ciała. Dla wielu mężczyzn jest to nie do pojęcia, jak można przywiązywać tak ogromną wagę do tego „najmniej ważnego elementu w układzie anatomicznym człowieka”. Ileż to przecież pieniędzy jesteśmy w stanie wydać miesięcznie na to, by nasze dłonie prezentowały się cudnie? Odpowiedź jest jedna: dużo!

Druga grupa kobiet, czyli druga skrajność, traktuje swoje paznokcie zupełnie po macoszemu. Począwszy od ich obgryzania po niedbałe nakładanie lakieru. Nie można także zapomnieć o gromadzącym się brudzie za rogową płytką czy białych plamkach, które świadczą o braku witamin i o nieodpowiednim odżywianiu.

Piękne paznokcie to oczywiście pojęcie względne. Dla niektórych są to paznokcie bogato przyozdobione, z wielością różnorakich świecidełek i cudeniek, dla innych – ciekawie pomalowane, a dla jeszcze innych – po prostu czyste, ale bez żadnych „dodatków”.

W przeszłości paznokcie cieszyły się o wiele mniejszym zainteresowaniem niż obecnie. W dzikich plemionach największą wagę przywiązywano do biżuterii, którą tworzono z kości zwierząt oraz niektórych gatunków roślin. Począwszy od początku rozwoju rolnictwa, poprzez średniowiecze, aż po wieki późniejsze (nawet czasy współczesne!), kobiety mieszkające na wsi, trudniące się sadownictwem bądź ogrodnictwem, siłą rzeczy narażone były na zaniedbanie swoich rąk i paznokci. Brud dostawał się za płytki rogowe i przeważnie nie zwracano na to najmniejszej uwagi, nie robiono nic w kierunku tego, aby się go pozbyć. Współcześnie dla większości pań takie zjawisko jest absolutnie nie do pomyślenia.Co może zatem pomóc nam w utrzymaniu nienagannego stanu płytki paznokciowej? Dużo kobiet ma na tyle zniszczone płytki, że nie pozostaje im nic innego, jak nieustannie zaopatrywać się w tipsy. Płytka niszczeje przez to bardziej, a jeszcze bardziej poprzez przyklejanie do niej sztucznych „pazurków”, które mają tę potworną wadę, że łatwo odpadają. Tipsy oraz specjalne podkłady żelowe wyglądają może i atrakcyjnie, ale nie zawsze muszą zdobić. Jeżeli ich długość jest przesadzona – wówczas efekt również nie jest korzystny. Niemniej jednak gruba warstwa specjalnego żelu na paznokciach jest w stanie oduczyć panie paskudnego nawyku obgryzania ich. Jest to - mniej lub bardziej umiejętnie – skrywany przywar wielu osób na całym świecie.

Wszelkie odżywki również są bardzo pożądane. Przydaje się także zabieg wycinania skórek – można go śmiało wykonać samemu we własnym domu. Także właściwa dieta ma ogromne znaczenie – jeśli brakuje w niej bowiem ważnych składników, wówczas często odbija się to na wyglądzie paznokci – stają się one żółte, zszarzałe lub występują na nich białe plamki.
Bardzo przydatne w „walce” o piękne paznokcie są również specjalne urządzenia pielęgnujące, w których skład wchodzi zazwyczaj polerka, wycinaczka skórek, wyrównywarka płytki czy pilnik. Nie są to drogie zestawy, a na pewno bardzo pomocne.

Więcej o paznokciach w dziale PAZNOKCIE