Dentysta Rzeszów   Wyposażenie Sklepów  
  
  Praca w Niemczech, Opieka nad Starszymi
  Strona Główna
  Błędy w odchudzaniu po 40 r.ż.?
  Leczenie Wypadania Włosów
  Ginekologia Estetyczna
  Anafilaksja
  Pakiety Diagnostyczne
  Poduszka do Spania
  Karboksyterapia i Mezoterapia
  Poradnik skutecznego odchudzania po 40-stce
  Trening a Odżywianie
  Ruch na 1-szym Miejscu
  Zdrowa Cera
  Ruszajmy Się Więcej
  Podstawa - Dieta
  Ochrona Oczu, Słońce
  Piękna Karnacja
  Zgrabne i Piękne Uda
  Zdrowe Odżywianie
  Woda Mineralna
  Skóra w Zimie
  Gdy Dokuczają Zaparcia
  Najważniejsze Śniadanie
  Paznokcie
  Szczupła i atrakcyjna po 40-stce ?
  Zdrowe Włosy
  Zdrowa Dieta
  Piękny Biust
  Piękne Włosy
  Piękny Makijaż
  Piękne Zęby
  Piękny Tyłeczek
  Piękne Paznokcie
  Piękne Kolczyki
  Masaż Medycyna Naturalna
  Masaż
  Hydrokolonoterapia
  Zdrowe Jedzenie
  Jak Leczyć Kaca?
  Zapobieganie Biegunce
  Woda a Życie Człowieka
  Depilacja
  Sushi na Zdrowie
  Zgubne Słodycze
  Rekreacja i Wypoczynek
  Rozwój Osobniczy
  Peeling - Moda czy...
  Aromaterapia
  Afrodyzjaki
  Kontakt
  Krzem i Bor dla Skóry
 
 


Peeling. Dobroczynna moc peelingów.

Peeling jest zabiegiem kosmetycznym i dermatologicznym, który polega na złuszczaniu naskórka. Jeśli nasza skóra jest sucha i szorstka, albo tłusta, trądzikowa, zanieczyszczona i z bliznami – są to wystarczające wskazaniami do zastosowania peelingu. Zazwyczaj bowiem po usunięciu martwych komórek skóra zdecydowanie poprawia swój wygląd. Warto wiedzieć, że cykl odnowy naskórka tj. najbardziej zewnętrznej warstwy naszej skóry ma miejsce co około 28 dni. Ten naturalny proces zamiany komórek polega na przemieszczaniu się tych, które znajdują w najgłębszej warstwie naskórka w stronę powierzchni skóry. Następnie ulegają zrogowaceniu, odwodnieniu i w końcu obumarciu.
Jaki skutek wywiera jeszcze peeling na skórę i jakie jest jego działanie? Fachowcy branży kosmetycznej przekonują, że peeling ma moc wygładzenia i rozjaśnienia cery. Odświeża skórę, oczyszcza ją i likwiduje ewentualne przebarwienia.
Peelingi można podzielić na mechaniczne i chemiczne (jeśli chodzi o metodę złuszczania) oraz głębokie, średniogłębokie i powierzchniowe (jeśli bierzemy pod uwagę kolejność warstw złuszczanego naskórka).


Peelingi mechaniczne i równocześnie powierzchniowe – to te najprostsze, stosowane już od dawna, prawdopodobnie przez każdą z nas w warunkach domowych. Używamy do tego celu naturalnych substancji o właściwościach ścierających takich jak żele i kremy pod prysznic. Powinno się je stosować jeden lub dwa razy w tygodniu zamiast żelu pod prysznic, przy czym najlepiej używać peelingów gruboziarnistych. Podczas nakładania peelingu najlepiej masować ciało od dołu ku górze, w sposób kolisty, ponieważ właśnie takie ruchy gwarantują prawidłowy przepływ limfy. Warto poświęcić przy tym najwięcej uwagi naszym łokciom, stopom i kolanom, ponieważ zazwyczaj w tych miejscach zrogowaciałego naskórka jest najwięcej.
Stosunkowo od niedawna bardzo popularna stała się tak zwana mikrodermobrazja. Profesjonalny zabieg wykonuje się w gabinetach kosmetycznych, ale można też pokusić się o zastosowanie kuracji domowej. Peeling do mikrodermobrazji zawiera z reguły: kilkunastoprocentowy kwas glikolowy, specjalny krem termiczny, płyn neutralizujący oraz regenerującą maskę przeciwzmarszczkową. Po zakupieniu odpowiedniego zestawu, podczas stosowania należy jednak zachować szczególną ostrożność i ściśle przestrzegać instrukcji. Ten peeling najlepiej robić późnym wieczorem, a w ciągu dnia koniecznie chronić skórę przed słońcem. Dobroczynne mikrokryształki uzyskane z tlenku glinu bardzo skutecznie usuwają nadmiar serum i bez podrażnień złuszczają zrogowaciały naskórek. Dzięki temu zostaje zdecydowanie poprawia się mikrokrążenie i pobudzona produkcja nowych, młodych komórek.Trzecim wartym polecenia jest peeling migdałowy, w skład którego wchodzi kwas migdałowy. Można go stosować do pielęgnacji każdego rodzaju zarówno cery jak i całego ciała. Posiada właściwości odmładzająco-regenerujące, a efekty zauważalne są bardzo szybko. Dużym plusem tego typu peelingu jest możliwość bezpiecznego stosowania go również latem.

Na koniec ciekawostka: nie wszyscy zapewne wiedzą, że peelingi można stosować także na … włosy! W niektórych salonach fryzjerskich można nabyć specjalne szampony peelingujące. Mogą one regulować pracę gruczołów łojowych i złuszczać martwy naskórek osiągając efekt podobny do działania szamponów przeciwłupieżowych. Mogą również ściągać z włosów zanieczyszczenia i resztki środków stylizujących. Nie powinno się jednak używać szamponów peelingujących do włosów farbowanych, istnieje bowiem ryzyko wyblaknięcia koloru.