Kosmetyki Naturalne

kosmetyki naturalne

Kosmetyki Naturalne

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne coraz bardziej zaczynają być popularne ze względu na świadomość ludzi na temat zdrowego stylu życia. Coraz bardziej sięgamy po produkty z dobrym składem a przede wszystkim ze składnikami naturalnymi, które w lepszy sposób wpływają na wygląd i stan skóry. Odżywiona i pięknie wyglądająca skóra to kwestia codziennej pielęgnacji, której powinniśmy dostarczać jak najlepszych składników odżywczych takich jak witamina B i E.

Kosmetyki naturalne to kosmetyki, które w swoim składzie posiadają 95% składników pochodzenia naturalnego. Najważniejszą kwestią są substancję przyjazne dla skóry poprzez stosowanie naturalnych składników myjących, zapachów czy emulgatorów bezpiecznie pozyskiwanych ze środowiska naturalnego. Ich naturalny skład nie powoduję podrażnień, wysypek, nie przesusza skóry, nie wywołuje alergii czy innych skutków ubocznych związanych z pogorszeniem się bariery ochronnej skóry. Kosmetyki naturalne wytwarzane są w odpowiednich warunkach bez użycia maszyn w procesie korzystniejszym dla natury, a tym samym dla zwierząt, poprzez rezygnację z testów na zwierzętach.

naturalne kosmetykiProsty skład kosmetyków naturalnych to istotna zaleta, która odróżnia ich od kosmetyków drogeryjnych. Najważniejszymi składnikami w kosmetyków naturalnych są surowce pochodzenia roślinnego otrzymywane z różnych części roślin w tym ich pestek, nasion, kwiatów czy owoców. Pochodzenie naturalne zapewnia możliwość tłoczenia ich na zimno, dzięki czemu niepoddawane są procesowi rafinacji, co gwarantuję zachowanie w nich wartości naturalnych. Najpopularniejszymi olejami roślinnymi stosowanych w kosmetykach naturalnych są olej arganowy, olej kokosowy, olej bawełniany, olej z drzewa herbacianego. Ekstrakty roślinne posiadają czynniki aktywne, które mają właściwości przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe czy przeciwgrzybicze. Najcenniejsze są ekstrakty z nasion lnu, z orzecha włoskiego, z aloesu. Antyoksydanty, czyli naturalne przeciwutleniacze w kosmetykach naturalnych mają za zadanie chronić skórę przed działaniem promienni słonecznych, które odpowiadają za proces starzenia się skóry oraz powstawanie przebarwień. Emolienty w kosmetykach naturalnych zapewniają skórze prawidłowe nawilżenie oraz zapobiegają utracie wody, tworząc barierę ochronną na skórze. Pochodzą z naturalnych tłuszczów roślinnych takich jak masło shea, oliwa z oliwek czy olej macadamia. Olejki eteryczne pozyskiwane są ze świeżych bądź suszonych roślin, posiadają przede wszystkim właściwości lecznicze. Olejek różany nawilża i wygładza skórę, natomiast olejek lawendowy poprawia kondycje skóry, działając odmładzająco. Stosowanie kosmetyków naturalnych to nie tylko życie w zgodzie ze środowiskiem naturalny, ale także szacunek do swojego ciała. Szeroki wybór produktów pozwala na pielęgnację całego ciała kosmetykami naturalnymi.