Włosy   Dentysta Rzeszów   Cera   Piersi   Tyłek   Uda   Makijaż   Odżywianie   Masaż   Wyposażenie Sklepów   Dieta  
  
  Praca w Niemczech, Opieka nad Starszymi
  Strona Główna
  Ginekologia Estetyczna
  Pakiety Diagnostyczne
  Leczenie Wypadania Włosów
  Poduszka do Spania
  Anafilaksja
  Błędy w odchudzaniu po 40 r.ż.?
  Poradnik skutecznego odchudzania po 40-stce
  Ruch na 1-szym Miejscu
  Trening a Odżywianie
  Zdrowa Cera
  Ruszajmy Się Więcej
  Woda Mineralna
  Podstawa - Dieta
  Najważniejsze Śniadanie
  Piękna Karnacja
  Zgrabne i Piękne Uda
  Zdrowe Odżywianie
  Skóra w Zimie
  Gdy Dokuczają Zaparcia
  Paznokcie
  Szczupła i atrakcyjna po 40-stce ?
  Ochrona Oczu, Słońce
  Zdrowe Włosy
  Piękny Makijaż
  Hydrokolonoterapia
  Zdrowa Dieta
  Piękne Włosy
  Piękne Zęby
  Piękny Tyłeczek
  Piękne Paznokcie
  Piękne Kolczyki
  Piękny Biust
  Masaż
  Masaż Medycyna Naturalna
  Zapobieganie Biegunce
  Zdrowe Jedzenie
  Woda a Życie Człowieka
  Jak Leczyć Kaca?
  Zgubne Słodycze
  Aromaterapia
  Sushi na Zdrowie
  Afrodyzjaki
  Peeling - Moda czy...
  Rozwój Osobniczy
  Depilacja
  Rekreacja i Wypoczynek
  Kontakt
  Krzem i Bor dla Skóry
 
 


Domowe sposoby na pozbycie się biegunki

Ostra biegunka trwająca od kilku godzin do kilku dni jest najczęściej skutkiem zatrucia pokarmowego. Może być ono wywołane przez zakażenie wirusowe lub bakteryjne. Drobnoustroje są odpowiedzialne za produkcję substancji, które podrażniają błonę śluzową żołądka i jelit. Może jednak zdarzyć się tak, że biegunka jest efektem nietolerancji jakiś składników pokarmowych lub niepożądanym działaniem pewnych leków. Nawracające długotrwałe biegunki mogą być objawem poważniejszych schorzeń układu pokarmowego np. zespołu jelita drażliwego. Biegunki mogą być też wywołane stresem. Jakie są sposoby leczenia biegunki? Oto sprawdzone domowe rady.

1. Zapobiegaj odwodnieniu. Przy długotrwałych biegunkach odwodnienie organizmu jest podstawową konsekwencją. Nasila się jeśli biegunce towarzyszą wymioty. W tym celu pij dużo wody mineralnej. Absolutnie nie pij napojów zawierających kofeinę oraz alkohol.2. Uzupełnij utracone sole i cukry. Aby to uczynić sporządź sobie specjalny napój. Zmieszaj sok wyciśnięty z pomarańczy, połowę łyżeczki soli, dwie łyżeczki miodu. Uzupełnij wodą do objętości pół litra. Pij szklankę tego napoju co pół godziny. Jeśli nie masz odruchu wymiotnego jedź.

3. Pij herbatki ziołowe z rumianku, tymianku, imbiru i mięty. Możesz również sięgnąć po herbatkę z kopru włoskiego. Dzięki takiej mieszance ziół poczujesz się lepiej. Mają one delikatne działanie odkażające. Zmniejszają także towarzyszące często biegunce bolesne skurcze brzucha.

4. Gdy poczujesz się lepiej możesz powracać do zwykłego sposobu odżywiania. Jednak rób to stopniowo. Zacznij od ryżu. Jest on delikatny dla jelit i nie powoduje drażnienia. Ponadto jedz codziennie jogurt. Żywe kultury bakterii w nim zawarte przyspieszą odbudowę naturalnej mikroflory układu pokarmowego. Nie zapomnij zażywać w tym czasie preparatów zawierających kompletny zbiór witamin i składników mineralnych.

5. Jeśli podejrzewasz, że biegunka jest wywołana stresem skorzystaj z jogi. Ułóż się na podłodze i rozluźnij. Dzięki temu zabiegowi zmniejszy się napięcie, które może być przyczyną Twoich dolegliwości.

6. Nie zapomnij sięgnąć do domowej apteczki. Na biegunkę idealne są takie specyfiki jak stoperan lub gastrolit. Dobrze działa również węgiel leczniczy. Jeśli po tygodniu objawy nie ustąpią niezwłocznie zgłoś się do lekarza. Mogą one być objawem poważnej choroby, której nie można lekceważyć!